
Målet er å få innspill til tre viktige prosjekter: benkeprosjektet og Seniortråkk, nettverket for et mer aldersvennlig lokalsamfunn og den nye arealplanen.
Benkeprosjektet
Benkeprosjektet er nytt i år, og handler om å skape små møteplasser rundt om i kommunen. Det kan være enkle benker eller grupper med utemøbler. Innspill fra samlingene vil bli brukt som en idébank for framtidig planlegging. De første benkene kommer i 2026, og prosjektet ønskes å utvides gradvis fra 2027.
Nettverket for et mer aldersvennlig lokalsamfunn
I samlingene skal vi følge opp en digital spørreundersøkelse fra høsten 2024. Nå får pensjonistene mulighet til å utdype svarene sine. Resultatene skal brukes til å lage en handlingsplan for et aldersvennlig Ålesund.
Ny plan for arealene i kommunen
Arealplanen skal gjelde fra 2027 til 2040. Kommunen ønsker bred deltakelse og vil høre hva pensjonistene mener er viktig. Andre innbyggere får si sin mening på egne folkemøter.
Oversikten over samlingene
- Ørskog – 7. oktober
- Skodje – 8. oktober
- Indre Borgund – 10. oktober
- Spjelkavik, Åse og Lerstad – 20. oktober
- Nørvøy, Nørvasund og Hatlane – 21. oktober
- Hessa, Aspøya og sentrum – 22. oktober
- Ellingsøy – 24. oktober
- Sandøy – 27. oktober
Har du ikke fått informasjon og vil du være med?
Ta kontakt med Linda Fiskerstrand Sperre.