Koronaviruset

På vår temaside om koronavirus  finn du siste informasjon om koronaviruset, tiltak vi gjer i kommunen og kva dette betyr for deg. Ålesund kommune tilbyr testing for personer med symptom på koronavirus (covid-19) ved teststasjonen på Åse.  Information about corona in other languages. 

Vaksenopplæring

Vaksenopplæring

Ålesund vaksenopplæring består av tre avdelinger: Avdeling for norskopplæring med samfunnskunnskap, grunnskuleopplæring og spesialundervisning

Kontaktinformasjon til skulen:

Telefon sentralbord Nørvøy: 70 16 25 60 / 409 13 985
Telefon sentralbord Åsesvingen: 70 16 39 30
Mail: Voksenopplaeringen@alesund.kommune.no

Norskavdeling: 

Tilbyr opplæring i norsk og samfunnsfag for innvandrarar, samt prøver i norsk, samfunnskunnskap og statsborgarprøve,

Undervisningsstad: Ålesund sentrum    
Parkgt.11
6003 Ålesund
(Gamle Nørvøy skole ved Byparken)

Kontaktperson: Avdelingsleiar Janniche Tørlen
Telefon: 70 16 26 50
E-post: Janniche.Karin.Torlen@alesund.kommune.no

Kontaktperson: Assisterande rektor Tatjana Kvisgaard.
Telefon: 70162666
E-post:tatjana.kvisgaard@alesund.kommune.no

Undervisningsstad: Brattvåg
Dalevegen 46
6270 Brattvåg

Kontaktperson: Nils-Edmund Stråmyr
Telefon: 900 83 282
Mail: Nils.Edmund.Stramyr@alesund.kommune.no

Grunnskuleavdeling: 

Tilbyr undervisning i grunnskulefag for vaksne:

Undervisningsstad: Ålesund sentrum    
Parkgt.11
6003 Ålesund
(Gamle Nørvøy skole ved Byparken) 

Kontaktperson: Avdelingsleiar Lene Kvassheim
Telefon: 70 16 25 61
E-post: Lene.Meck.Kvassheim@alesund.kommune.no

Avdeling for spesialundervisning:

Tilbyr spesialundervisning for vaksne, samt logopedi for barn i skulealder og førskulebarn

Undervisningsstad: Åse  
Åsesvingen 14
6017 Ålesund
(Vis-a-vis den nye legevakten)

Kontaktperson: Avdelingsleiar Evy-Mari Jarnes Lillebø
Telefon:70 16 39 40
E-post: Evy.Mari.Jarnes.Lillebo@alesund.kommune.no
 

Undervisningsstad: Prestemarka
Nedreskodjevegen 10
6260 Skodje

Kontaktperson: Malin Sunde
Telefon: 48093705
E-post:Malin.Sunde@alesund.kommune.no

Til toppen