Nettstedskart |English|
Ålesundkommune logo 246px
Ålesundkommune logo sidestilt 50h

Godkjente valglister

Her er de godkjente partilistene til kommunestyrevalget 14. september 2015

Ålesundlista Tverrpolitisk liste for Ålesund

1 Hans Kjetil Knutsen (f. 1954) 6016 Ålesund
2 Randi Karin Asbjørnsen (f. 1949) 6006 Ålesund
3 Gilles Arild Gillesen (f. 1973) 6009 Ålesund
4 Arne Aambakk (f. 1941) 6017 Ålesund
5 Wenke Engvik Gjørtz (f. 1960) 6008 Ålesund
6 Gunnar Hoel (f. 1946) 6057 Ellingsøy
7 Randi Birkevold (f. 1966) 6008 Ålesund
8 Eirik Arne Syversen (f. 1984) 6006 Ålesund
9 Lisbeth Larsen (f. 1954) 6007 Ålesund
10 Thorbjørn Vestnes Krogen (f. 1974) 6008 Ålesund
11 Kjell Godø Dyb (f. 1961) 6018 Ålesund
12 Aleksander Wennersberg (f. 1985) 6016 Ålesund
13 Arne Olav Almås (f. 1955) 6057 Ellingsøy
14 Stig Antonsen (f. 1969) 6009 Ålesund
15 Odd Arne Brekke (f. 1954) 6007 Ålesund
16 Øyvind Edvardsen (f. 1967) 6008 Ålesund
17 Thorstein Foss (f. 1964) 6011 Ålesund
18 Alf Gunnar Furland (f. 1959) 6002 Ålesund
19 Tore Hovland (f. 1981) 6006 Ålesund
20 Steinar Kili (f. 1969) 6019 Ålesund
21 Dagfinn Arve Hestholm Langva (f. 1944) 6008 Ålesund
22 Berit Ryste Lausund (f. 1965) 6014 Ålesund
23 Andreas Solnørdal Madsen (f. 1988) 6013 Ålesund
24 Eli Viddal Mork (f. 1968) 6020 Ålesund
25 Ove Rørvik (f. 1958) 6002 Ålesund
26 Gerd Evy Slinning (f. 1955) 6007 Ålesund
27 Marita Vadset (f. 1982) 6020 Ålesund
28 Harald Einar Valle (f. 1961) 6008 Ålesund
29 Ivar Martin Voldsdal (f. 1942) 6007 Ålesund
30 Charlotte Marie Wennersberg (f. 1991) 6016 Ålesund
31 Gunnar Leonhard Birkevold (f. 1939) 6008 Ålesund

Arbeiderpartiet

1 Eva Vinje Aurdal (f. 1957) Nørvøy
2 Svein Rune Johannessen (f. 1960) Blindheim
3 Anne Kristin Bryne (f. 1973) Hessa
4 Sindre Nakken (f. 1972) Hessa
5 Yngvil Røeggen Braute (1979) Hessa
6 Jan Ola Ellingvåg (f. 1988) Nørvøy
7 Henriette Bryn (f. 1959) Nørvasund
8 Jack Narve Sæther (f. 1963) Ellingsøy
9 Anne Berit Støyva Emblem (f. 1973) Emblem  
10 Njål Bele (f. 1979) Spjelkavik
11 Gunnhild Ervik (f. 1947) Hessa
12 Svein Vinje (f. 1947) Nørvasund
13 Eli Støylen Brandal (f. 1963) Skarbøvik
14 Thor Hansen (f. 1955) Åse
15 Marianne Hoem (f. 1959) Nørvøy
16 Jan Petter Albertsen (f. 1951) Spjelkavik
17 Chatrine Alnes (f. 1964) Blindheim
18 Åge Johansen Bjørke (f. 1952) Hessa
19 Marte Vedde Blindheim (f. 1990) Nørvøy)
20 Magne Håkon Frøysa Brendjord (f. 1958) Blindheim
21 Helena Brkic (f. 1973) Sentrum
22 Mette Karin Skog Dale (f. 1962) Blindheim
23 Anne Britt Danielsen (f. 1958) Nørvøy
24 Ingvild Vorkinnslien Egeland (f. 1991) Blindheim
25 Nora Gunn Morken Farstad (f. 1958) Nørvøy
26 Laurits Hjelvik Funch (f. 1985) Sentrum
27 Geir Ove Knoff Gjelsvik (f. 1981) Sjelkavik)
28 Anne Berte Hareide (f. 1962) Hessa
29 Marius Løseth Hauge (f. 1978) Hatlehol
30 Peter Linge Hessen (f. 1989) Hessa
31 Kristofer Haugen Hjelmeseth (f. 1995) Spjelkavik
32 Erik Hodder (f. 1979) Sentrum
33 Reidar A Falch Jørgensen (f. 1954) Spjelkavik
34 Jan Einar Olsen Kvalsvik (f. 1970) Nørvasund
35 Stein Olav Kvalø (8f. 1945) Hessa
36 Ingrid Bjørlo Landgren (f. 1955) Spjelkavik
37 Kirsti Anita Røsand Lillebø (f. 1979) Hessa
38 Marit Olaug Båtnes Løvoll (f. 1943) Blindheim
39 Ove Ingmar Løvoll (f. 1942) Blindheim
40 Errol Nilsen (f. 1950) Blindheim
41 Kai Ove Roaldseth (f. 1955) Spjelkavik
42 Sigmund Rødal (f. 1948) Spjelkavik
43 Sissel Anita N Hagen Rørhus (f. 1951) Nørvøy
44 Terri-Ann Senior (f. 1968) Spjelkavik
45 Martine Aamås Smørdal (f. 1996) Skarbøvik
46 Bjørn Sverre Steffensen (f. 1964) Skarbøvik
47 Sissel Stokke (f. 1965) Blindheim
48 Erika Marlen Valdelomar Støylen (f. 1978) Nørvøy
49 Randi Tafjord (f. 1956) Nørvøy
50 Britt Toril Vartdal (f. 1972) Nørvasund
51 Per Norvald Walderhaug (f. 1953) Spjelkavik
52 Ove Lars Økland (f. 1949) Nørvøy
53 Ivar Torleif Østrem (f. 1951) Emblem
54 Ragnhild Balgaard Østrem (f. 1983) Spjelkavik
55 Odd Christian Øverland (f. 1957) Sentrum



 

Fremskrittspartiet

1 Geir A Stenseth (f. 1959) Spjelkavik
2 Øyvind Ness Eikås (f. 1986) Skarbøvik
3 Solveig Kristin Basso (f. 1975) Nørvøy
4 Andreas Georg Kjerstad (f. 1969)  Blindheim 
5 Atle Istad (f. 1962) Skarbøvik
6 Anita Hjelvik Sætremyr (f. 1984) Spjelkavik
7 Hanne-Lilian Søvik (f. 1959) Nørvøy
8 Torbjørn Søvik (f. 1952) Nørvøy
9 Kristin Måseidvåg Tørrissen (f. 1993) Nørvøy
10 Asgeir Berg (f. 1961) Sentrum
11 Ole Mikal Sætremyr (f. 1963) Nørvasund
12 Lars Tor Silnes (f. 1964) Nørvasund
13 Bjørn Siem Knudsen (f. 1990) Sentrum
14 Håkon Lykkebø Strand (f. 1996) Ellingsøy
15 Rikke Christin Istad (f. 1991) Sentrum
16 Ola Schrøder Røyset (f. 1993) Åse
17 Stig Karstein Åsland (f. 1973) Nørvøy
18 Tove Julie Brook (f. 1954) Sentrum
19 Michael Hambro (f. 1946) Nørvasund
20 Per Helge Henningsen (f. 1960) Nørvasund
21 Merete Amalie Holberg Gjørv (f. 1964) Hessa
22 Kjell Marstein (f. 1949) Blindheim
23 Petter Eldor Olsen (f. 1948) Lerstad
24 Roy Arvid Schjølberg (f. 1958) Nørvøy
25 Odd Ivar Seth (f. 1959) Åse
26 Caroline Stenseth (f. 1991) Spjelkavik
27 Terje Storm Slinning Unhjem (f. 1965) Skarbøvik
28 Per Helge Westre (f. 1969) Sentrum
29 Kjell Ove Hansen (f. 1960) Sentrum
30 Ragnhild Nesvik (f. 1943) Nørvøy
31 Grethe Karin Hjelvik Hansen (f. 1940)  Sentrum

Høyre

1 Øystein Tvedt (f. 1991) Hessa
2 Edvard Anders Devold (f. 1965) Nørvøy
3 Monica Molvær (f. 1986) Sentrum
4 Svein Tømmerdal (f. 1940) Nørvasund
5 Børge Wiig (f. 1991) Hessa
6 Roar Salen (f. 1964) Ellingsøy
7 Torgrim Bjørkedal Finnes (f. 1969) Sentrum
8 Eli Otterlei (f. 1965) Hatlehol
9 Petter Arne Alvik (f. 1964) Spjelkavik
10 Reid Andulfstad-Aarskog (f. 1968) Åse
11 Helge Edgar Bjørkås (f. 1955) Blindheim
12 Sunniva Bøstrand (f. 1995) Åse
13 Kyrre Kjørstad Falch (f 1969)  Spjelkavik
14 Solveig Moe Gjerde (f. 1959) Ellingsøy
15 Ole Grebstad (f. 1963)  Nørvøy
16 Henning Hofseth (f. 1968) Ellingsøy
17 Kai André Holte Knutsen (f. 1978) Nørvøy
18 Helge Toralf Lid (f. 1940) Hatlehol
19 Are Opdahl (f. 1967)  Nørvøy
20 Markus Lossius Opdahl (f. 1997) Nørvøy
21 Knut Anders Oskarson (f. 1960) Nørvøy
22 Runar Paulsen (f. 1957) Nørvøy
23 Hildegunn Janne Rønning (f. 1969)  Åse
24 Ove Røv (f. 1950) Åse
25 Sissel Standal (f. 1965) Nørvøy
26 Marianne Synnes (f. 1970) Hatlehol
27 Trond Svinø (f. 1983) Nørvøy
28 Terje Leidulf Tvedt (f. 1952) Hessa
29 Erik A Tveten (f. 1953) Nørvasund
30 Berit Westad (f. 1959) Nørvøy
31 Gunn Helen Wågsholm (f. 1954) Nørvasund
32 Ida Kleiven Wågsholm (f. 1984) Nørvasund
33 Sverre Olav Farstad (f. 1991) Nørvøy

Kristelig Folkeparti

1 Tore Johan Øvstebø (f. 1959) Vegsund
2 Åse-Marie Myren (f. 1950) Hatlane
3 Simon Molvær Grimstad (f. 1993) Flisnes
4 Rigmor Andersen Eide (f. 1954) Blindheim
5 Hallgeir Lindal Reiten (f. 1969) Lerstad
6 Jorun Fugløy Sundklakk (f. 1965) Åse
7 Trond Herje (f. 1967) Åse
8 Andrea Hunger (f. 1975) Blindheim
9 Marit Heggen Stokke (f. 1954) Olsvika
10 Ingrid Svensen (f. 1961) Flisnes
11 Johan Grytten (f. 1935) Olsvika
12 Jørn Vidar Johansen (f. 1966) Flisnes
13 Ruth Merete Fjeldstad Rotevatn (f. 1959) Blindheim
14 Malvin Nedregård (f. 1956) Olsvika
15 Hege Linda Gjerde (f. 1972) Spjelkavik
16 Einar Dragsnes (f. 1959) Bogneset
17 Solveig Fure Olafsson (f. 1964) Åsestranda
18 Asbjørn Ramselien (f. 1945) Spjelkavik
19 Åse Bredvold (f. 1954) Emblem
20 Asle Grimstad (f. 1965) Flisnes

Miljøpartiet De Grønne

1 Knut Ivar Bjørlykhaug (f. 1987)
2 Jarle Hauge Steffenssen (f. 1970)
3 Eva-Brit Langva (f. 1971)
4 Åse-Marie Sørum Nedregård  (f. 1976)
5 John John Bruseth (f. 1959)
6 Anne Linn Nordstrand Giskeødegård (f. 1976)
7 Arve Festø (f. 1953)
8 May Britt Haukås (f. 1955)
9 Øystein Løvoll (f. 1975)
10 Line Skogstad (f. 1987)
11 Johannes Josef Niesen (f. 1982)
12 Christian Lothar Siejak (f. 1975)
13 Kariann Haram (f. 1985)
14 Martinus Grytten (f. 1989)
15 Vibeke Evensen (f. 1978)
16 Øyvind Grimstad Gryt (f. 1979)
17 Charlotte Grytten (f. 1986)

Partiet De Kristne

1 Oddgeir Lygre Haugen (f. 1964) 6006 Ålesund
2 Leni Lorentzen (f. 1961) 6002 Ålesund
3 Merete Nykrem (f. 1970) 6007 Ålesund
4 Bjørn Westre (f. 1951) 6017 Ålesund
5 Odd Keir Sæbø (f. 1980) 6005 Ålesund
6 Leif Arne Moen (f. 1947) 6057 Ellingsøy
7 Else Marie Christensen Tennøy (f. 1952) 6013 Ålesund
8 Ole Johnny Steffensen (f. 1971) 6020 Ålesund
9 Ester Laila Blindheim (f. 1939) 6012 Ålesund
10 Hedin Snorri Vagstun (f. 1952) 6006 Ålesund
11 Jan Petter Kongshaug (f. 1972) 6011 Ålesund
12 Ove Risjord (f. 1962) 6020 Ålesund
13 Kjell Petter Rekdal (f. 1936) 6010 Ålesund
14 Morten Abrahamsen (f. 1962) 6010 Ålesund

Rødt

1 Geir Atle Gussiås (f. 1973) Offshore kranfører
2 Lene Fjørtoft Breivik (f. 1987) Fysioterapeut
3 Hilde Merete Gjessing (f. 1964) Bibliotekar
4 Robin Trulssen Bye (f. 1979) Førsteamanuensis
5 Charlotte Giske Hanken (f. 1984) Barnehageassistent
6 Arne Birger Nilssen (f. 1947) Pensjonist
7 Randi Karin Garshol (f. 1954) Lærer
8 Anette Briksdal Storeide (f. 1993) Student
9 Ticiane Santos Oliveira (f. 1982) Lærer
10 Sindre Forshaug Kristiansen (f. 1974) Skoleassistent
11 Kjell Stephansen (f. 1954) Lærer
12 Bente Volder (f. 1950) Pensjonist

Senterpartiet

1 Liv Norunn Langeland Runde (f. 1964)
2 Kåre Alfred Hanken (f. 1945)
3 Ingunn Janne Slyngstadli Vaksvik (f. 1957)
4 Svein Tore Hess (f. 1967)
5 Ola Fagerslett (f. 1956)
6 Odd Fossum (f. 1951)
7 Torbjørg Fossum (f. 1951)
8 Bjørn Kristian Hove (f. 1951)
9 Rolf Ole Humblen (f. 1973)
10 Arnhild Løndal (f. 1949)
11 Kåre Michelsen (f. 1937)
12 Jogeir Nogva (f. 1965)
13 Ivar Erlend Remøy (f. 1986)
14 Ottar Rogne (f. 1934)
15 John Petter Rødal (f. 1945)
16 Ingvar Harald Seth (f. 1949)
17 Anne Lise Sortehaug Østrem (f. 1949)

Sosialistisk Venstreparti

1 Anders Lindbeck (f. 1973)
2 Vidar Halvorsen (f. 1971)
3 Hilde Mari Linaker (f. 1960)
4 Cecilie Skåre (f. 1971)
5 Rune Ringdal Kleiven (f. 1949)
6 Ida Elin Haddal (f. 1967)
7 Thomas Nykrem Alvik (f. 1954)
8 Anne Karin Karlsen (f. 1949)
9 Ole Jonny Larsen (f. 1953)
10 Sylvi Helen Holmemo (f. 1951)
11 Yngve Birkeland (f. 1954)
12 Harriet Lange (f. 1948)
13 Odd Kjellmar Tarberg (f. 1946)
14 Toril Sølvi Johansen (f. 1970)
15 Kjell Arne Standal (f. 1955)
16 Knut Slinning Bjørdal (f. 1948)
17 Ellen Fladmark (f. 1982)
18 Ole Ersland Sandvik (f. 1981)
19 Trine Naadland (f. 1947)
20 Solveig Johanne Hjelme (f. 1952)
21 Gørill Sætersdal Olsen (f. 1978)
22 Mari-Ann Lund (f. 1967)
23 Kristin Gjørtz (f. 1953)

Venstre

1 Kirsti Dale (f. 1954) Aspøy
2 Steffen Alvestad Falkevik (f. 1991) Aspøy
3 Alvhild Aspelund Bjørge (f. 1952) Ellingsøy
4 Solveig Fagermo (f 1969) Sentrum
5 Lars Ove Seljebø (f. 1971) Larsgården
6 Arnfinn Sando (f. 1964) Åse
7 Helge Schrøder (f. 1946) Sentrum
8 Astrid Thea Ulvestad (f. 1949) Hessa
9 Arild Mæhle Waksvik (f. 1957) Sentrum
10 Ruben Hagen Sperre (f. 1990) Hatlane
11 Grete Alexandersen (f. 1967) Aspøy
12 Arild Terje Antonsen (f. 1965) Skarbøvik
13 Ellen Marie Bjørge (f. 1988) Ellingsøy
14 Thomas Hetland Dulin (f. 1978) Blindheim
15 Wenche Janne Ekornåsvåg (f. 1959) Sentrum
16 Espen Christian Ellefsen (f. 1972) Ellingsøy
17 Magne Ertresvåg (f. 1953) Fjelltun
18 Jim André Gjerde (f. 1995) Sentrum
19 Jon Jarlson Grimstad (f. 1969) Fjelltun
20 Hilde Dagmar Gutvik (f. 1952) Sentrum
21 Amund Halsebakke (f. 1937) Aspøy
22 Are Kristofer Hjeltnes (f. 1972) Bogneset
23 Eirik Holmen (f. 1976) Lerstad
24 Ragnar Johansen (f. 1948) Furmyr
25 Elias Einarson Kirkbak (f. 1994) Åse
26 Lise Tarberg Knudsen (f. 1994) Åse
27 Adrian Strømsholm Krogsæter (f. 1995) Skarbøvik
28 Sjur Engelsen Lange (f. 1984) Aspøy
29 Inger Johanne Langeland (f. 1971) Spjelkavik
30 Trond Leira (f. 1972) Skarbøvik
31 Åse Marie Michaelsen (f. 1944) Tørla
32 Øyvind Mørkeset Sandbakk (f. 1979) Volsdalen
33 Nikolai Jan Myrlie (f. 1946) Spjelkavik
34 Steinar Nilsen (f. 1943) Hessa
35 Ciprian Pater (f. 1979) Lerstad
36 Harriet Pedersen (f. 1940) Volsdalen
37 Steinar Pedersen (f. 1954) Spjelkavik
38 Thomas Aasberg Rasmussen (f. 1979) Aspøy
39 Christel Rønvik Håvoll (f. 1969) Skarbøvik
40 Robert Sandøy (f. 1976) Sentrum
41 Karl J Skårbrevik (f. 1939) Sentrum
42 Ole Christian Synnes (f. 1970) Spjelkavik
43 Reidun Tryggeseth (f. 1940) Volsdalen
44 Einar Robert Vonstad (f. 1946) Eikenosvåg
45 Jørgine Øverli Riise (f. 1996) Gåseid
46 Anna Kristine Aarø Halvorsen (f. 1996) Klipra
47 Hege Marit Seljebø (f. 1966) Sentrum

Valglistene til fylkestingsvalget finner du på fylkeskommunens hjemmeside.

 Kontakt oss

Sentralbordet 70 16 20 00 (kl. 08.00 - 15.45)
 
Post: Postboks 1521, 6025 Ålesund
Besøk: Keiser Wilhelmsgt. 11, 6003 Ålesund

Åpningstider
Kontaktinformasjon
Organisasjon

Org.nr.  942 953 119